Nové Město nad Metují - Broumov  2:3

Broumov vstřelil v devíti tři branky a k záchraně mu bude stačit i bod

Novoměstský Martin Klikar se snaží projít přes Martina Štejnara a Jakuba Šimona.Autor: Zdeněk Mudroch

KRAJSKÝ PŘEBOR

Nové Město nad Metují – Broumov 2:3 (0:0). V azylu v České Skalici viděli diváci málo uvěřitelný průběh zápasu.

V prvních pěti minutách byli aktivní hosté, kteří stále ještě bojují o záchranu v soutěži, poté však zcela ovládlo hřiště mužstvo z Nového Města. Bohužel ale opět doplácelo na slabost v koncovce. V 11., 16. a 19. min. spálili domácí tři vyložené šance a do konce poločasu měli ještě další dvě slušné brankové příležitosti. Do kabin se tak odcházelo za bezbrankového stavu.

Ve druhém poločase se ale diváci rozhodně nenudili. Ve 49. min. dostal L. Zákravský míč za hostující obranu, byl sražen ve vápně, hostující hráč Kotyza byl po druhé žluté kartě vyloučen a Kudláček nařízenou penaltu proměnil – 1:0. O čtyři minuty později postupoval novoměstský Klikar sám na branku, byl také sražen a další hostující hráč Schubert dostal červenou kartu. Klikar mohl skórovat v 54. min., avšak minul branku a v 65. min. dopadl stejně L. Zákravský. Ten se gólu dočkal až v 68. min., když postupoval společně s Růžičkou zcela osamocen na brankáře Broumova a šanci společnou kombinací proměnili – 2:0. Kdo si myslel, že utkání spěje k jednoznačnému konci, šeredně se spletl. V závěrečných dvaceti minutách totiž do té doby zcela neškodný Broumov dokázal i v devíti hráčích zvrátit stav utkání! A všechny tři branky padly jako přes kopírák – tři centry Broumova před branku, tři chyby domácí obrany a tři branky hlavou – 2:3! Nejprve zachytil v 71. min. Svoboda míč a hned jej nacentroval do pokutového území, kde hlavičkou snížil Marek Gago na 2:1. V 76. min. centruje před brankáře domácích z levé strany Bitnar a Tomáš Mucha hlavou vyrovnává na 2:2. O minutu později vyráží Drahorád tvrdou střelu domácích a v 87. min. centruje Svoboda z levé strany do blízkosti penalty a opět Tomáš Mucha dává hlavou vítězný gól utkání. „Náš výkon v závěru dnešního utkání byl neomluvitelně hanebný, tři body jsme soupeři darovali a sobě udělali pěknou ostudu," nešetřil kritickými slovy novoměstský trenér Miloš Killar. „Omlouvám se všem příznivcům a fanouškům novoměstského fotbalu za neomluvitelný zkrat v zápase s Broumovem. Napravit ho je možné jedině tvrdou prací a úsilím všech na cestě do příští sezóny," přidal se Vilém Maur, předseda MFK Nové Město nad Metují.

trenér :Jindřich Kitler (hosté):
Hráli jsme prvních deset minut ,kde jsme měli dvě vyložené šance,které jsme neproměnili a do poločasu byli domácí lepším týmem. V druhé půli jsme začali hrát až,když jsme prohrávali 2:0 a hráli o devíti. Dokázali jsme, že umíme hrát fotbal. Děkujeme všem hráčům za bojovnost a hlasitou podporu diváků, kteří přijeli z Broumova nás podpořit.