Broumov - Slávia Hradec 0:2

Komentář k utkání.

Broumov – Slavia HK 0:2 (0:1). Na těžkém a rozmoklém terénu se v Broumově nehrál moc pohledný fotbal. Lépe se však s těžkými podmínkami vyrovnali hosté, kteří se už ve 4. min. tlačili za první brankou, přihrávku však na poslední chvíli vystihl broumovský gólman Drahorád. Broumovský brankář se obsadil do hlavní role i v 17. min. kdy hosté utekli po levé straně, tvrdou střelu ale Drahorád vyráží mimo své tyče. O osm minut později už hráči Slavie broumovského brankáře překonali, jejich lob však končí na tyči, od níž se odráží zpět do hřiště. Tlak Slavie graduje po půl hodině hry. Ve 33. min. pronikli hostující hráči před broumovskou branku, kde domácí míč s vypětím všech sil odvracejí na roh. Po něm vzniká před brankou Broumova skrumáž, v níž se nejlépe zorientoval Veselý, který posílá zaslouženě svůj tým do vedení – 0:1.

První střelu na hostující branku si schovali broumovští fotbalisté až do druhé půle, přesněji do 52. minuty. V této fázi zápasu přebírají Broumovští otěže utkání, tlačí se do zakončení, ale nic z toho nakonec nevytěžili. V 56. min. se ale opět připomínají hosté, jejichž další obrovskou šanci likviduje skvělý Drahorád. Při něm po hodině hry stojí i štěstí, když střela Slavie jen těsně míjí tyč broumovské branky. Pojistku přidává Slavia v 71. min., kdy přesnou hlavičkou upravuje na 0:2. Trochu vzruchu mohl vnést do závěrečných minut domácí Wilke, jenže to by jeho střelu ze 77. min. nesměla zastavit tyč.

Kitler Jindřich (domácí):
První půli jsme byli nedůrazní a báli se hrát.A mohli jsme prohrávat i o tři branky.Druhou půli jsme soupeře tlačili,ale nepísknutím jasné penalty a vyloučením našeho hráče nám sebrali naději o dobrý výsledek.Páni rozhodčí by chtěli chválit,ale za tohle si to nezaslouží.

Josef Pleskot, trenér (hosté):
Na podmáčeném hřišti se obtížně kombinovalo, přesto jsme první poločas ovládli a šli do vedení. V úvodní pasáži druhého poločasu jsme se zbytečně nechali od soupeře zatlačit a jen se štěstím jsme neinkasovali. V dalším průběhu jsme trestuhodně zahodili dvě tutovky a teprve branka Chobotského pojistila naše vítězství. Chválím tým za bojovný a houževnatý výkon.