Červený Kostelec - Broumov 1:0

Komentář k utkání.

Derby rozhodla jediná trefa

ZÁCHRANÁŘSKÉ derby mezi Červený Kostelcem a Broumovem (v modrém) skončilo těsnou výhrou domácího Kostelce. Autor: Zdeněk Majer

dnes 11:34

Náchodsko – Další mistrovské body se o víkendu rozdělovaly v krajských fotbalových soutěžích mužů.

KRAJSKÝ PŘEBOR

Červený Kostelec – Broumov 1:0 (0:0). Úvodní minuty připomínaly spíš překopávanou, s přibývajícím časem se však hra přesunula na zem a v tomto směru byl nebezpečnější  Kostelec. Ve 22. min. se po Hlavově trestném kopu dostal do zakončení Petrů, jehož hlavička lízla břevno broumovské branky. O tři minuty později Gross přihrává od brankové čáry, jeden z kosteleckých hráčů pouští míč na Hypiuse, jehož střelu směřující do opuštěné branky vyráží skluzem hostující Semerák. Do další vyložené šance se dostali domácí ve 29. min., kdy Hypius pálí z malého vápna přímo do brankáře.
Po změně stran se dlouho nic nedělo, hra se odvíjela mezi oběma vápny bez střeleckých pokusů. Po hodině hry se do své největší šance zápasu dostávají hosté. Po rohu však Jaromír Schubert hlavičkuje mimo kosteleckou branku. O čtyři minuty později se Kostelec dostal do zaslouženého vedení, když centr od brankové čáry posílá do sítě Lukáš Hlava – 1:0. Domácí mohli vedení pojistit v 71. min., kdy Kováčik centruje od brankové čáry, jenže Kovalovo zakončení trefuje broumovského brankáře. Ten byl naopak bezmocný po střele Bárty v 73. min., míč však zastavila tyč.