Broumov - Provodov 5:3

Komentář k utkání.

Broumov - Provodov   5:3

Broumov – Provodov 5:3 (2:2). Lépe začali hosté z Provodova. Už ve 14. min. podniká Provodov útok po pravé straně, přízemní centr Srkala míjí dva domácí hráči, a ten končí v síti – 1:0. Domácí mohli odpovědět o tři minuty později, jenže Wilke zblízka míč do provodovské sítě nedotlačil. V 19. min. zkouší štěstí střelou z voleje broumovský Bureš, míří ale nad branku. Další střelecký pokus vysílá na branku Provodova ve 22. min. Hanzlík, jeho střela ale končí v náručí brankáře hostů. Z následného protiútoku, a po chybě broumovské obrany, hosté zvyšují Pařízkem na 0:2. Po půl hodině hry už to mohlo být o tři branky, střela Khuna šla ale těsně vedle domácí branky. Broumov se vrací do hry v závěru poločasu. Ve 36. min. byl sražen v provodovském vápně Bureš a Holub z penalty snižuje na 1:2. Těsně před odchodem do kabin navíc domácí zahrávají rohový kop a Hanzlík u první tyče vyrovnává hlavou na 2:2.

Deset minut po změně stran pálí hosté tutovku. Provodov si však nakonec vedení přece jen bere zpět. V 63. min. se po rohovém kopu prosazuje hlavou z malého vápna Belák – 2:3. Odpověď Broumova však na sebe nenechala dlouho čekat. V 67. min. vyrovnává po individuální akci na 3:3 Wilke. V 78. min. zahrávají domácí rohový kop a Beran hlavičkuje přímo do náruče provodovského brankáře. V 81. min. Semerák střílí z dálky a gólman hostů jeho pokus s obtížemi vyráží na roh. A z něj Beran hlavou otáčí skóre utkání na 4:3. O dvě minuty později hosté zahrávají rohový kop, po němž hlavičkují těsně vedle branky. Hned z protiútoku pak Kuchta usměrňuje míč do sítě a stanovuje skóre na konečných a možná trochu nečekaných 5:3.

Jindřich Kitler, trenér Broumova: „Čtyřicet minut jsme byli nezodpovědní. Prohrávali jsme 2:0 a začínali jsme hrát až za stavu 2:2. Ke konci zápasu jsme hru už zvládli a na konec zvítězili. Hráči za prvních třicet minut dostávají velké pokárání."

Ondřej Nejman, trenér Provodova: „Zápas jsme dobře rozehráli a 2:0 vedli, před poločasem však domácí z „přísně nařízené" penalty snížili a z rohu vyrovnali. Druhý poločas opět vedeme, ale zase neskutečně lacino inkasujeme dvě branky. Domácí, které hnalo bouřlivé publikum, nás předčili v agresivitě. Prohrát na tři vstřelené branky je příliš velký luxus, který si nemůžeme dovolit."