Broumov - Nový Hradec Králové 4:2

Komentář k utkání.

BROUMOV – NOVÝ HK 4:2

V Broumově se na těžkém terénu hrál poměrně kvalitní fotbal, v němž domácím patřil úvod i konec zápasu.

Poprvé se skóre měnilo už v 11. minutě, kdy byl ve vápně hostů sražen M. Gago a Hečko z penalty otevřel skóre utkání – 1:0. V 16. minutě upravil tentýž hráč na 2:0, když mu míč naservíroval do gólové pozice dobře hrající M. Gago. Ve 23. minutě mohl Hečko zkompletovat hattrick, jenže tentokrát mířil jen do dobře postaveného hradeckého brankáře. Ve zbytku první půle se hra přelévala od vápna k vápnu bez výraznějších šancí na jedné či druhé straně.

Vstup do druhé půle měli lepší hosté a Drahorád se poprvé výrazněji zapotil v 59. minutě při střele z vápna a o chvíli později předvedl domácí gólman další důležitý zákrok. Čtvrt hodiny před koncem dostal pěknou přihrávku do běhu M. Gago, postupoval sám na brankáře hostů, jenže ho trefil. V 78. minutě podnikli akci po levé straně hosté a po zpětné

přihrávce přišlo snížení na 2:1. V závěru utkání přišly chvíle domácího M. Gaga. Nejprve mířil z dobré pozice nad hostující branku, ale hned vzápětí utekl obraně Nového Hradce, obešel i gólmana a upravil na 3:1. Hosté ještě v 87. minutě vykřesali jiskru naděje, když ze skrumáže snížili na 3:2. Nový Hradec vrhl všechny síly do útoku, jenže v 90. minutě M. Gago po chvilkovém ostřelování hostující branky uzavřel na konečných 4:2.

Sestava Broumova: Drahorád – Riabec, O. Gago (40. Michálek), Štejnar, Panny – Němeček (79. Lehotský), Wilke, Svoboda, Schubert (60. Spišák) – Hečko (65. Hanzlík), M. Gago.

trenér Jindřich Kitler (domácí):

Dnešní utkání na těžkém terénu nebylo moc pohledné, ale i přesto jsme zaslouženě vyhráli. Děkuji hráčům za celý podzim.