Broumov - Jaroměř 3:1

Komentář k utkání.

Broumov - Jaroměř  3:1

Broumov – Jaroměř 3:1

Broumov začal derby podstatně lépe a už ve 4. minutě vstřelil po pěkné kombinaci vedoucí gól domácího celku Svoboda – 1:0. Jaroměř byla blízko vyrovnání v 16. a v 18. minutě, jenže Kilevníkovy pokusy domácí brankář Drahorád pochytal. Deset minut před přestávkou mohl Broumov své vedení navýšit, své dvě šance ale nevyužil. Ve 41. minutě se uvolnil dobře hrající Kilevník, jenže opět ztroskotal na výborně chytajícím Drahorádovi.

Do druhé půle vstoupili aktivněji hosté z Jaroměře, kteří měli hned ve 46. minutě šanci na vyrovnání, střela šla ale těsně vedle broumovské branky. V 54. minutě tak udeřilo na druhé straně. Trestný kop Hečka srazila zeď ke Svobodovi, jenž zvýšil na 2:0. O dvě minuty později mohl pojistit broumovské vedení Němeček, jenže z malého vápna přestřelil branku Jaroměře. Po hodině hry zahrávali hosté trestný kop, jenže Drahorád využil všechny své centimetry a střelu k tyči chytil. V 72. minutě trefil na druhé straně Hanzlík břevno jaroměřské branky. Vzápětí se vytáhl proti dobře mířené hlavičce Němečka také brankář Jaroměře. Ten ale potřetí přece jen kapituloval. A to v 82. minutě, kdy Hečko dostal pěkný pas od Wilkeho, utekl jaroměřské obraně a zvýšil na 3:0. Pět minut před koncem přišel faul v broumovském vápně a Michálek z penalty snížil na konečných 3:1.

trenér Jindřich Kitler (domácí):

Začátek byl z našeho pohledu velice slušný a ve čtvrté minutě vedli 1:0, ale to nás ukolébalo a koncentrace byla minimální. O přestávce jsme si řekli, že nasadíme větší aktivitu a přišly šance i branka na 2:0. Nakonec jsme měli větší vůli po vítězství a zaslouženě vyhráli. Dnes musím pochválit i dobrý výkon trojice rozhodčích.

Miloš Exnar, trenér FK Jaroměř: (hosté):
Do zápasu jsme vstoupili velmi špatně a inkasovali jsme hned z první akce domácích, což bylo pro vývoj zápasu zásadní. Broumov vyhrál zcela zaslouženě, jeho chuť urvat tři body byla zřetelně vyšší než ta naše.